Search

Kadın eğitmen / Erkek eğitmen

Kadın eğitmenlerden ders almakta ısrar etmek neden?

Kadın eğitmenlerle ve partnerlerle çalışmak fayda sağlamaz mı?


Sağlar tabii ki. Farklı enerji seviyelerine uyum sağlayabilme yetinizi geliştirir. Gücünüzü kontrol etme yetinizi geliştirir. Ancaak, kadınlara yönelik şiddet, ağırlıklı olarak erkeklerden geldiği için antrenmanlarınızı ve çalışmalarınızı doğru enerji ile erkek eğitmenlerle ve partnerlerle yapmanız, gerçeklikten kopmamanızı sağlayacaktır.


Akıllı kişisel savunma kapsamında değindiğimiz güç prensipleri ve dövüş prensiplerinde, rakibinizin gücünü hissettiğinizde ona direnç göstermeyip onunla birlikte akıllıca hareket etme yetinizi geliştirme fırsatını güçlü bir erkek partner ve eğitmen ile yakalayabilirsiniz.


Akıllı kişisel savunma prensiplerini doğal refleksimiz olan "savaş ya da kaç" refleksinin yerine koymayı hedeflemekteyiz.


Her hangi bir savunma sanatı disiplini ile eğitilmemiş bir beyin, bir saldırı tehdidi ile karşılaştığında "savaş" ya da "kaç" komutunu kontrolsüz olarak uygulamaya çalışır. Akıllı kişisel savunma sanatıyla düzenli olarak doğru enerji ile çalışan bir beyin ise aynı şartlarla karşılaştığında öğrenilmiş reflekslerini kontrollü bir şekilde öğrenilmiş ve kas hafızasına alınmış prensiplerle birlikte paniğe kapılmadan kontrollü bir şekilde uygulayacaktır.

#LadyPower #KadınlarÖzSavunma
4 views