Kadınlar için özel #LadyPower

Fiziksel olarak daha zayıf olanın, karşılaştığı gücü öğrenilmiş reflekslerle kullanması esasına dayanır.

Kadına uygulanan şiddet erkeklerden geldiği için çalışmalarınızı doğru enerji ile erkek eğitmenle yapmanız, gerçeklikten kopmamanızı sağlayacaktır.

Hayatımız boyunca tek bir kıyafet kullanmak zorunda olduğumuzu düşünün. O kıyafete nasıl davranırız? Elimizden gelen tüm özeni gösteririz, değil mi? İşte bahsetmiş olduğumuz kıyafet bedenimiz ve zihnimiz. Her ikisini de zinde tutacak bir aktivite Wing Tsun.

 

Bir kaç yüz yıl önce Çin'de bir kadın tarafından geliştirilmiş tekniklerin yine bir kadına öğretilmesi ile başlayıp günümüze kadar gelen Wing Tsun sanatının kadınlar tarafından sahiplenilmemiş olması beni şaşırtıyor.

Güzel bahar anlamına gelen Wing Tsun, diğer savaş sanatlarının aksine rakibin gücüne karşı koymayı değil bu güce uyum sağlayıp onunla birlikte hareket etme yetkinliği taşır. Bu yetkinliğin edinilmesi için de 8 prensip, 4 boyut, 5 mesafeden oluşan temel kavramların öğrenilmesi önemlidir.

 

Fiziksel olarak kendisinden güçlü olan rakibine karşı akıl yoluyla nasıl üstünlük sağlanacağının gizemini çözmüş bu kadının düşünce tarzını öğrenmek ve uygulamak "Akıllı Kişisel Savunma" olgusunun temelini oluşturmaktadır.

Kas yapısı olarak ne kadar güçlü olursak olalım yaradılışımız gereği her zaman zayıf olan ve zayıf kalacak olan anatomik noktalara uygulanacak ataklar, bu tekniğin özetidir diyebiliriz.

Esneklik ile birlikte bu teknikleri harmanladığımızda karşımıza hayatımız boyunca bize eşlik edecek bir sanat ortaya çıkmaktadır. 

 

Wing Tsun’da uygulanamayacak hareketler öğretilmez. Günlük hareketlerin etkili kullanımları öğretilir, dolayısıyla her yaşta uygulanabilir.

Akıllı Kişisel Savunma olgusunun temelini oluşturan Ng Mui ve Yim Wing Tsun'un düşünce tarzını sahiplenmek için iletişime geçmenizi bekliyoruz...

Bir kadının elinden doğan Wing Tsun savaş sanatını ekranlara taşımayı hedefleyen ve TRT1’de Payitaht Abdülhamit dizisinde Kaşgarlı Nadir Bey karakterini canlandıran Dai Sifu Salman Ataş önderliğinde kadınlar özsavunma – Wing Tsun savaş sanatı eğitimleri, kadınlara yönelik artarak devam eden şiddet ve baskılara karşı direnmesini ve dik duruşlarını desteklemek, bu duruşu, kendilerine güvenip aklıyla ve bedenini doğru ifade ederek göstermesini sağlamak amacıyla, tüm okullarımızda 4 hafta boyunca haftada bir gün 1,5 saat süre ile ücretsiz ve katılım belgeli olarak yapılacaktır.

 

Okulların adresleri:

  • Acıbadem Onur Sokak No:12 Kadıköy – Tepe Nautilus AVM karşısı

  • Gümüşpala Mah. Gülüzar sokak No:29 Avcılar

  • Firuzağa Mah. Defterdar Yokuşu No:47/1 Cihangir

  • The Red Fitness, Rumeli Cad. Villa İş hanı 4/6 Nişantaşı Şişli

Adres: Acıbadem, Onur Sk. No:12, 34718 Kadıköy/İstanbul

0555 255 20 37

İletişim Formu